flowers_top

Regulamin Mazurskiego Folwarku

 • Nadrzędnym celem gospodarzy jest udany wypoczynek gości oraz bezpieczeństwo wszystkich stworzeń zamieszkujących teren Mazurskiego Folwarku.
 • Cały teren Mazurskiego Folwarku jest strefą bez przemocy wobec zwierząt. W tym niezjadania posiłków opartych o mięso zwierząt. Bardzo prosimy o przychylenie się do tej zasady.
 • Przygotowywane przez nas posiłki są wegetariańskie. Śniadania i obiadokolacje są wliczone w cenę pobytu.
 • Przyjazd gości: od godziny 15.
 • Wyjazd gości, a w szczególności opuszczenie pokoi i apartamentów: do godziny 11.
 • Wszelkie zmiany godziny przyjazdu i wyjazdu prosimy wcześniej uzgodnić.
 • Na całym terenie Mazurskiego Folwarku obowiązuje zakaz palenia używek (np. papierosy, fajki) we wszystkich zadaszonych miejscach (dotyczy to również werandy i wiat).
 • Używanie kominków i miejsca ogniskowego jest możliwe, pod warunkiem odpowiedniego doświadczenia gości i stosowania się do zasad bezpieczeństwa, np. niepozostawiania ognia bez nadzoru.
 • Pobyt zwierząt jest możliwy, ale obowiązkiem właścicieli jest zapewnić opiekę nad nimi. Zwierzęta te nie mogą stanowić żadnego zagrożenia dla innych mieszkańców Mazurskiego Folwarku, jak i żadnych elementów jego dzikiej przyrody. Koty muszą pozostawać przez cały czas w pokojach / apartamentach, ew. spacerować na smyczy. Psy mogą poruszać się swobodnie, o ile nie wykazują żadnych oznak agresji, wobec ludzi i zwierząt. W przeciwnym wypadku muszą chodzić na smyczy, a w skrajnych wypadkach w kagańcu. Pobyt zwierząt jest dodatkowo płatny, zgodnie z aktualnym cennikiem. Prosimy o sprzątanie po swoich podopiecznych.
 • Warunkiem rezerwacji jest wpłata zadatku w wysokości 40% planowanych kosztów wizyty. Wszystkie zadatki są bezzwrotne, z wyjątkiem szczególnych sytuacji, np. zakazów wprowadzonych w drodze ustawy lub rozporządzenia (np. wprowadzane przez rząd ograniczenia). Pozostała kwota za pobyt i wyżywienie uiszczana jest tuż po przyjeździe do Mazurskiego Folwarku.
 • Udostępniamy bezpłatnie miejsca parkingowe, ale nie ponosimy odpowiedzialności za bezpieczeństwo pozostawionych pojazdów i szkody wyrządzone przez osoby trzecie.
 • Uprzejmie prosimy o pozostawianie apartamentów w stanie nie gorszym niż zostały one wynajęte. Goście odpowiadają za poczynione straty materialne.
 • Cisza nocna obowiązuje w godzinach od 22.00 do 7.00. Jest bardzo ważna dla nas, innych gości, sąsiadów i dzikiej przyrody.
 • Apartamenty Puchacz, Płomykówka, Żuraw i Bocian znajdują się w tzw. Stajni i Wozowni, są prowadzone przez 'Mazurski Folwark Barbara Grzebulska’. Apartamenty Cyranka, Mysikrólik i Raniuszek znajdują się w głównym budynku mieszkalnym i są prowadzone w ramach gospodarstwa agroturystycznego przez Przemysława Gumułkę. Niniejsza strona opisuje zatem dwa oddzielne podmioty, dla wygody wspólnie określające się skrótową nazwą 'Mazurski Folwark’. Tym niemniej są zarządzane i rozliczane przez oddzielne osoby, a goście mieszkają w oddzielnych budynkach.
 • RODO. Administratorem Państwa danych osobowych jest Mazurski Folwark Barbara Grzebulska. Dane osobowe w postaci nazwiska, imienia i danych kontaktowych przetwarzane są w celu rezerwacji noclegu. Przetwarzanie danych osobowych obejmuje również wypełnianie obowiązków prawnych względem organów publicznych. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do wykonania usługi oraz realizacji zadań wynikających z konkretnej umowy. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.