Kontakt2022-07-12T08:13:31+02:00

MASZ JAKIEKOLWIEK PYTANIA?

Napisz Do Nas!

Poniżej zajdziecie Państwo FORMULARZ KONTAKTOWY. Jeśli macie Państwo pytanie o dostępność pokoi w danym terminie, prosimy o zajrzenie TUTAJ, nasz kalendarz dostępności pokazuje w 100% aktualne dane, sami z niego korzystamy.

Jesteśmy również dostępni pod telefonem: 664443189.

Przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania, przed kontaktem z nami prosimy o sprawdzenie, czy przypadkiem nie rozwieją wątpliwości:

ogród zimowy
Czy w pokojach są ręczniki i suszarki do włosów?2024-05-01T18:41:14+02:00

Tak :)

Czy dany apartament jest dostępny i w jakiej cenie?2021-01-27T22:04:18+01:00

Można to sprawdzić łatwo i szybko w naszym formularzu REZERWACJI. My też z niego korzystamy, gdy udzielamy odpowiedzi :) Dostępność pokoi i apartamentów jest również widoczna na ich POSZCZEGÓLNYCH STRONACH i w KALENDARZU DOSTĘPNOŚCI.

Czy możliwe są dostawki? Do których pokoi i apartamentów?2022-09-18T13:55:54+02:00

Pokoje 2-osobowe (RANIUSZEK i MYSIKRÓLIK) są niewielkie i w nich właściwie nie są możliwe dostawki (wyjątkiem są niemowlęta, sypiające w łóżku rodziców, ew. w łóżeczku). W apartamentach 4-osobowych (CYRANKA, PUCHACZ, PŁOMYKÓWKA) i 6-osobowych (ŻURAW i BOCIAN) możliwy jest nocleg jednej dodatkowej osoby. Zazwyczaj w takich sytuacjach goście wykorzystują sofy znajdujące się w salonach. Mamy też dwa łóżka polowe, które możemy wstawić na życzenie do apartamentu. Małe dzieci mogą oczywiście spać razem z rodzicami, na jednym łóżku. Dysponujemy również łóżeczkami dla dzieci, o tym piszemy jednak poniżej, w oddzielnym pytaniu.

Czy w pobliżu jest jezioro z kąpieliskiem?2022-09-18T14:01:32+02:00

Jak najbardziej, nawet kilka! Nasze ulubione miejsce (nad jez. Krzywa Kuta) jest w odległości niecałych 10 minut jazdy samochodem, 30 minut rowerem. Jest zaciszne, otoczone lasem, z pomostem i czystą wodą. Nie jest jednak strzeżone, jeśli to ma dla Was znaczenie, to tego typu kąpieliska znajdują się (tu i tu) nad jez. Gołdapiwo, 10-15km od naszego domu. Więcej informacji o jeziorach napisaliśmy tutaj, w tym charakterystyki poszczególnych plaż.

Czy możliwe jest wstawienie łóżeczka dla małego dziecka?2022-09-18T14:00:10+02:00

Tak! Mamy aż 5 łóżeczek i jeszcze nie zdarzyło się, aby wszystkie były jednocześnie wykorzystane. Ze względu na niewielki rozmiar pokoi 2-osobowych (RANIUSZEK i MYSIKRÓLIK) nie rekomendujemy dostawiania w nich łóżeczek (choć jest to możliwe), lepszym rozwiązaniem jest spanie dzieci razem z rodzicami w jednym łóżku. Łóżeczka udostępniamy bezpłatnie.

Czy można przyjechać z własnym zwierzęciem?2023-02-22T10:48:51+01:00

Bardzo chcielibyśmy, ale to złożony problem i opiszemy go szerzej. W Folwarku każde zwierzę musi czuć się bezpiecznie. Przyjezdne zwierzęta nie mogą stanowić zagrożenia dla naszych innych podopiecznych (np. kur) i dzikiej przyrody (np. płazów). Koty muszą pozostawać przez cały czas w apartamencie, ew. spacerować na smyczy. Psy mogą spacerować swobodnie tylko pod warunkiem przyjacielskiego nastawienia do innych zwierząt, gości i gospodarzy Mazurskiego Folwarku. Psy nie mogą pozostawać same bez opieki w apartamentach. Dodatkowo nasza psina Tosia z wiekiem coraz gorzej znosi obecność innych psów i w tym roku doszło do kilku 'sprzeczek’ z gościnnymi psami. Biorąc to wszystko pod uwagę najlepiej odwiedzać nas bez własnych psów, choć nie chcemy tego całkowicie zabronić, prosimy o telefon, aby omówić przyjazd z psem. Prosimy o sprzątanie po swoich podopiecznych. Pobieramy dodatkową opłatę w wysokości 20 zł za jednego psa / kota / królika na dobę (tak, odwiedzają nas króliki :o).

Czy można zamówić dietę mięsną / bezglutenową / inną2021-01-25T16:11:45+01:00

Cały teren Mazurskiego Folwarku to strefa fascynacji przyrodą. Ta miłość przejawia się u nas również jako decyzja, że nie zjadamy zwierząt. W jadalni, apartamentach, przy miejscu ogniskowym – wszędzie. Mamy nadzieję, że nasi goście, którzy na co dzień nie są wegetarianami, będą tu mieli okazję zobaczyć, jak niesamowite potrawy można przygotować w oparciu o samą kuchnię roślinną. I dzięki nam po powrocie do domu spróbują częściej po nią sięgać :)

Jeśli chodzi o różne ograniczenia (np. ze względu na alergie), to prosimy o wysłanie do nas zapytania, podając szczegółowe informacje. Nie ukrywamy, że przygotowywanie oddzielnie posiłków dla jednej osoby jest dużym wyzwaniem i nie zawsze jest możliwe. Na pewno zastanowimy się wspólnie i postaramy się znaleźć rozwiązanie!

Jakie rzeczy są dodatkowo płatne?2024-05-23T12:05:56+02:00

Przede wszystkim rowery (z wyjątkiem osób, które skorzystały z transportu publicznego, dla nich są bezpłatne), stajnia, joga i przyjazd z własnymi zwierzętami (poświęcamy im oddzielne pytanie). Goście mają możliwość zebrać samodzielnie (bezpłatnie) drewno do kominków lub na ognisko – lub kupić od nas, w cenie 25 zł za worek. Udostępniamy również naszą pralkę i suszarkę (35 zł) – jako alternatywy dla ręcznego prania i sznura na bieliznę w sadzie. Płatne są również dodatkowe zajęcia prowadzone przez zewnętrzne firmy, np. spływy kajakowe i warsztaty pszczelarskie. Prowadzone przez nas różne warsztaty przyrodnicze i wycieczki są bezpłatne.

Czy korzystanie ze stajni jest w cenie pobytu?2023-02-05T12:39:49+01:00

Bezpłatnie można przebywać w stajni lub pomagać przy koniach. Zajęcia jeździeckie są jednak prowadzone przez dyplomowaną instruktorkę i dodatkowo płatne. Ceny zależą od charakteru zajęć i czasu ich trwania. Więcej informacji znajduje się TUTAJ.

Czy na miejscu dostępne są rowery? Czy są bezpłatne?2022-04-22T13:27:35+02:00

Tak! Mamy 8 nowych rowerów dobrej klasy, jak również 2 foteliki i kilka kasków dla najmłodszych. TUTAJ znajdziecie wszystkie informacje, łącznie z propozycjami tras rowerowych. Rowery są bezpłatne dla gości podróżujących do nas komunikacją zbiorową. Od pozostałych gości pobieramy opłatę na serwis rowerów: 10 zł za godzinę lub 25 zł za dzień.

flower icon
Przejdź do góry