POPRZEZ ŁĄKI, POPRZEZ KNIEJE

Przejażdżki rowerowe

Mazury Garbate to idealne miejsce na wyprawy rowerowe. W pobliżu naszego gospodarstwa przebiega szlak Green Velo: to odcinek z Gołdapi do Węgorzewa, 'rowerowej stolicy Polski’. Na południe rozciąga się Puszcza Borecka, nasze ulubione miejsce wycieczek (nie tylko rowerowych!). Zaczyna się tu Szlak Mazurskich Legend i Opowieści, gdzie rowerzysta napotkać może wiele niezwykłych, drewnianych rzeźb, z których każda związana jest z lokalną historią lub legendą.

droga przez pola

Do dyspozycji gości jest 8 rowerów:

  • 3 trekkingowe dla dorosłych podróżników (w rozmiarach 17”, 19” i 21”)
  • 2 górskie, umożliwiający przełajowe wyprawy po okolicy (17” i 19”)
  • 3 dla juniorów (rozmiary 11”, 12” i 14”)

Mamy również 2 foteliki (max waga dzieci to 22 kg) i kaski dla najmłodszych!

OD 7 do 80 km

Proponowane Trasy Rowerowe

Przygotowaliśmy kilka propozycji wycieczek rowerowych, w formie opisu i specjalnych, interaktywnych map.

Trasa nr 1

Przejażdżka 7 km, krótka pętla przez bobrowe zagłębie na północ od Folwarku, z widokiem na staw i wiatrak w Wólce. Droga miejscami piaszczysta, wówczas lepiej zejść z roweru i przespacerować kilkaset metrów (warto je wykorzystać na podpatrzenie dzikiej przyrody w okolicy). Trasa jest idealna również na dłuższy spacer!

Kod QR, trasa 1

Trasa nr 2

14 km ścieżkami wśród okolicznych pól, łąk i pastwisk. Trasa niezwykle urokliwa, ale też w sporej części kamienista, miejscami piaszczysta. Najwygodniej ją przemierzyć na rowerze górskim.

Kod QR, trasa 2

Trasa nr 3

25 km ścieżkami wśród bliższych i dalszych pól, lasów, łąk i pastwisk. Część trasy prowadzi po szlaku Greenvelo, w pobliżu trasy Gołdap-Węgorzewo. W końcowej części wycieczki trafiamy na odcinek Szlaku Mazurskich Legend i Opowieści, z tajemniczym posągiem, mokradłami i tajemnicami Piłackich Wzgórz. Trasa w większości łatwa do przemierzenia rowerem trekkingowym.

Kod QR, trasa 4

Trasa nr 4

32 km. Zwiedzamy północną część Puszczy Boreckiej, w tym okolice rezerwatu Borki. Wypatrujcie olsów – bagiennych, okresowo zalanych fragmentów lasu. Przy rezerwacie Borki można zrobić krótki spacer na wybieg żubrów. Spora część wyprawy toczy się po okolicznych wioskach, po drodze asfaltowej, miejscami brukowanej. Ostępy leśne również prowadzą dość dobrymi drogami, wystarczy nam zatem w zupełności rower trekkingowy.

kod QR, trasa 3

Trasa nr 5

67 km. Mimo swojej długości trasa jest dość łatwa i przyjazna dla rowerzystów. Dlatego mając cały dzień warto wyruszyć w serce Puszczy Boreckiej, pomiędzy rezerwatami Mazury, Lipowy Jar i Borki. Podobnie jak w krótszym wariancie warto zwrócić uwagę na olsy – bagienne, okresowo zalane fragmenty lasu. Przy rezerwacie Borki można zrobić krótki spacer na wybieg żubrów. Część wyprawy toczy się po okolicznych wioskach, po drodze asfaltowej. Ostępy leśne również prowadzą dość dobrymi drogami, wystarczy nam zatem w zupełności rower trekkingowy.

kod QR. Trasa nr 5

Wspieramy transport publiczny – goście, którzy przyjadą do nas bez własnego auta, mogą korzystać z rowerów bezpłatnie! Rowery są również bezpłatne przy jeździe po terenie naszego gospodarstwa.

W pozostałych przypadkach – aby utrzymać nasze rowery w dobrej kondycji – za ich wypożyczenie pobieramy opłatę: 10 zł za godzinę / 25 zł za cały dzień.