POPRZEZ ŁĄKI, POPRZEZ KNIEJE

Przejażdżki rowerowe

Mazury Garbate to idealne miejsce na wyprawy rowerowe. W pobliżu naszego gospodarstwa przebiega szlak Green Velo: to odcinek z Gołdapi do Węgorzewa, „rowerowej stolicy Polski”. Na południe rozciąga się Puszcza Borecka, nasze ulubione miejsce wycieczek (nie tylko rowerowych!). Zaczyna się tu „Szlak Mazurskich Legend i Opowieści„, gdzie rowerzysta napotkać może wiele niezwykłych, drewnianych rzeźb, z których każda związana jest z lokalną historią lub legendą.

droga przez pola

W tym roku odesłaliśmy (większość) naszych bicyklów na emeryturę i zakupiliśmy 5 nowych, oto one!

  • trzy dla dorosłych podróżników (w rozmiarach 17”, 19” i 21”)
  • dwa dla juniorów (rozmiar 14”)

Z myślą o najmłodszych nabyliśmy również nowe kaski i fotelik rowerowy:

Fotelik dla dzieci
Kask dla dzieci

Nie wiem jak Wy, ale rowery nie mogą już doczekać się słońca i wycieczek po puszczańskich ostępach! Przygotowaliśmy dla Was 4 propozycje wypraw rowerowych:

  • Przejażdżka 6 km, krótka pętla przez bobrowe zagłębie na północ od Folwarku, z widokiem na staw i wiatrak w Wólce.
  • Wycieczka 22 km, polecamy zacząć od zachodniej części, po krótkiej pętli w Puszczy Boreckiej wracamy długim zjazdem przez wioskę Lisy.
  • Wyprawa 35 km, tu sugerujemy zacząć w Lisach, po trasie wśród pół i łąk trafiamy na szlak GreenVelo, a po zjeździe na Pilaki trafiamy na odcinek Szlaku Mazurskich Legend i Opowieści, z tajemniczym posągiem, mokradłami i tajemnicami Piłackich Wzgórz.
  • Ekspedycja 80 km, tu poznacie wszystkie najwspanialsze miejsca Puszczy Boreckiej i Rezerwatu Mazury!

Wszystkie trasy nanieśliśmy na poniższą mapę. Dla czytelności początkowo ukryte są: wycieczka 80 km, szlak GreenVelo i Szlak Mazurskich Legend i Opowieści. Można je łatwo włączyć (lub wyłączyć inne) w legendzie mapy. Najwygodniej korzysta się z mapy w PEŁNYM OKNIE.

Aby utrzymać nasze rowery w dobrej kondycji, za ich wypożyczenie pobieramy: 10 zł za godzinę / 25 zł za cały dzień.