CICHE I UROKLIWE MIEJSCA DO KĄPIELI

Jeziora

Czy w pobliżu Mazurskiego Folwarku jest plaża nad jeziorem, na której można spędzić z rodziną niesamowity dzień w letni, upalny dzień?

Plaża nad jeziorem

Jak najbardziej, nawet kilka!

  1. Nasze ulubione miejsce (nad jez. Krzywa Kuta) jest w odległości niecałych 10 minut jazdy samochodem, 30 minut rowerem. Jest zaciszne, otoczone lasem, z niewielkim pomostem i czystą wodą. Nie ma jednak wyznaczonego kąpieliska i dość szybko robi się głęboko, dlatego rodzice z małymi dziećmi najczęściej wybierają inne plaże. Wskazówki dojazdu: z Mazurskiego Folwarku wyjeżdżamy w lewo i jedziemy cały czas prosto. W pewnym momencie po lewej stronie pojawi się jezioro, cofamy się wówczas 200m do parkingu przy wjeździe do lasu. Plaża jest 100m w głąb lasu.
  2. Nasi goście najczęściej wybierają dużą leśną plażę niedaleko ośrodka Żabinka, nad jeziorem Gołdapiwo. Ma wyznaczone kąpielisko pomiędzy dwoma pomostami, idealne dla małych dzieci. Wskazówki dojazdu: z Mazurskiego Folwarku wyjeżdżamy w lewo. Skręcamy na Kruklanki. Po długim zjeździe w dół parkujemy po prawej stronie, plaża znajduje się tuż za drzewami.
  3. Jeśli szukacie plaży strzeżonej (w sezonie turystycznym) oferującej przy okazji różne atrakcje (np. lody, rowery wodne), to polecamy plażę gminną w Kruklankach. Jest dobrze oznaczona na wszystkich mapach, więc łatwo traficie do niej za pomocą nawigacji w telefonie.

W okolicy jest oczywiście wiele innych plaż, np. jeśli zaplanowaliście wycieczkę w okolice Gołdapi, to świetnie sprawdzi się tamtejsza plaża gminna.

Jeziora są również częścią trasy kajakowej przy spływie Sapiną. Zazwyczaj możliwe jest również zorganizowanie dnia na żaglówkach, np. korzystając z wynajętej łodzi i skippera w porcie Róża Wiatrów nad jeziorem Święcajty.